טיפים שימושיים

 
 
 

צוואות וירושות

 
חושבים לערוך צוואה? על מנת שלא יהיה מקום לפרשנויות לגבי רצונכם, חשוב לערוך צוואה מפורשת בה יסדיר את כל ענייני רכושו לאחר מותו.
חושבים שיש טעות בצוואה? קיימת אפשרות להתנגד לצוואה לאחר מות המנוח ואולם אז יש להעלות טעמים מתאימים ומוצדקים להתנגדות לצוואה.
 
 

 
 

הסדרי ראייה

 
על מנת לשמר את הקשר בין ההורה שאינו משמורן להורה האחר, יש להגיע למנגנון ארוך שנים לפיו יתקיימו הסדרי הראייה, כלומר המפגשים והביקורים, בין ההורה הלא משמורן לילדים.
 

 
 
 

פירוק שיתוף

 
בני הזוג שצברו רכוש במהלך חייהם המשותפים ומבקשים להיפרד, צריכים להגיע להסכמות (באמצעות תביעה או הסכם) בנוגע לחלוקת ענייניהם הכספיים: דירות עסקים, זכויות פנסיוניות, כספים שונים וזכויות אחרות.
 

 
 
 

חטיפת ילדים

 
במקרה של הוצאת קטין ממקום מגוריו הרגיל ניתן ורצוי להגיש תביעה להשבת קטין חטוף על פי חוק אמנת האג ,במטרה להשיבו. תביעות אלו ניתנות לבירור בארץ או בחו"ל.
 

 
 
 

אפוטרופסות

 
במקרים של קטינים /חסויים או במקרים של בעלי דין אשר אינם כשירים, יש להוציא צו למינוי אפוטרופוס שייצגם ושישמטר את האינטרסים שלהם בבית המשפט ובכלל. יש לציין שגם במקרה שבו ההורה אינו משמורן, יוכל להישאר אפוטרופוס על ילדיו הקטינים ולקחת חלק פעיל בכל הנוגע להחלטות בעניינם לרבות חינוך, בריאות וכו'.
 

 
 
 

משמורת

 
לעתים קרובות סכסוכי משמורת מגיעים לפתחו של בית המשפט, אלא שבעוד שבעבר היה נהוג שטובת הקטין אצל אימו לפחות עד גיל 6, כיום עניין זה נתון לשינוי, בהתאם לנסיבות אישיות ומעל לכל – טובת הילד.
 

 
 
 

זוגיות אחרת

 
חשוב להסדיר כל קשר בהסכם ברור ומחייב בהתאם לרצון הצדדים, באופן שלא ישתמע לשני פנים וזאת בעיקר כשמדובר בזוגות שעבורם אין זהו הקשר הראשון (ובעיקר אם יש להם ילדים מקשרים קודמים). כמו כן אני מייצגת לקוחות שנמצאים בזוגיות של בני אותו מין, ומעוניינים להסדיר את יחסיהם באמצעות הסכמים משפטיים.
 

 
 
 

נישואין והסכמים

 
לא משנה איך אתם בוחרים להתחתן, תמיד כדאי לחתום על הסכם ממון או הסכם זוגיות מחייב, שבו יוסדרו כל הפרטים הקטנים אשר עליהם צפויים להיות בעתיד, בעת פרידה או מחלקות.