תחומי התמחות

 
 
 

דיני משפחה וגישור

 
ברשותי ניסיון עשיר בניהול תיקים מורכבים ומיוחדים, הכוללים ייצוג בבתי הדין הרבניים ובבתי משפט לענייני משפחה בכל הערכאות, לרבות בתיקים בנושא אמנת האג והשבת קטינים חטופים, תביעות נזיקיות במשפחה, תיקי אימוץ וכן ייצוג נפגעי תקיפה מינית ונפשית.

כמו כן אני עורכת את כל סוגי ההסכמים: ממון, שלום בית, גירושין וצוואות לרבות ניהול עיזבונות וירושות, אפוטרופסות, נאמנות, מתן צווי ירושה וכל הכרוך בכך.

בנוסף לכך, יש לי ניסיון מוכח בניהול תיקים בתחום המעמד האישי, על מורכבותם הרבה. אני מטפלת בכל תיק ברגישות, במקצועיות, באסרטיביות וביעילות.
 
 
 

צוואות וירושות

 
לכולנו ידוע, כי לאחר מותנו, לא נוכל לקחת עמנו דבר. אז מה יעלה בגורל רכושנו וכספנו? במקרים של סכסוכי יורשים עולה חשיבות הצוואה, כשירותה ופגמים בה הן צורניים והן תוכניים.

כדי שלא יהיה פרשנויות לגבי רצונכם, חשוב מאוד שתהיה צוואה שתבהיר למי אתם מעוניינים להוריש את כספכם, רכושכם, זכויותיכם לאחר מותכם.
 
במשרדי אני מספקת מענה לכל עניין הנוגע לירושות וצוואות:
 
 • עריכת צוואות
 • צוואות הדדיות
 • צוואות יורש אחר יורש
 • צוואות נוטריוניות
 • התנגדות לצוואה
 • טיפול בירושות
 • ניהול עזבון
 • הגשת בקשה לצו קיום צוואה
 • ייפוי כוח מתמשך
 • עריכת צוואה נוטריונית
 • אישורים נוטריונים
 • ועוד
 
חשוב להבהיר כי אין צורך לחכות עד גיל מסוים, שכן כיום אין איש יודע מתי מועד פקודתו. מומלץ לכל אדם, בכל גיל ובכל מצב בריאותי, לערוך צוואה לטובת מי שברצונו להוריש לו.

ניתן לערוך צוואות הדדיות בין בני זוג בהן מתחייבים הצדדים להוריש האחד כלפי השנייה בהדדיות את רכושם, במיוחד אם מדובר בבני זוג בפרק ב'.

לעתים עולים סכסוכי יורשים בעקבות צוואה, כשהמתנגדים הם לרוב אנשים שלא הוכללו בה. חשוב לציין שקיימת אפשרות להתנגד לצוואה לאחר מות המנוח, ואולם אז יש להעלות טעמים מתאימים ומוצדקים להתנגדות לצוואה.
 
 
 

דיווחים לרשויות המס

 
לבעלי עסקים, חברות וארגונים לעתים קרובות מגיעות זכויות המאפשרות להם ליהנות מהטבות ומפטורים מחיובי מס. אני פועלת על מנת שתיהנו מניצול מירבי של זכויותיכם, באמצעות תכנון מס מיטבי באמצעות הידע, הניסיון וכל הכלים המקצועיים שעומדים לרשותי.
 
 
 

שירותי גבייה והוצאה לפועל

 
גבייה כספית דורשת לעתים קרובות מעורבות משפטית. אשמח לספק לכם שירותי גביית חובות בגין המחאות, שטרי חוב ופסקי דין. אני עובדת בשיתוף פעולה עם חוקרים פרטיים וקבלני הוצאה לפועל מקצועיים ומנוסים. תהליך הגבייה מתקיים תוך שימוש במגוון אמצעים וכלים פרקטיים, כגון: ניהול הליכי הוצל"פ, תביעות בבתי המשפט, התחקות אחר חייבים, ניהול תיקי פשיטת רגל ותיקי כינוס נכסים. הליכי הגבייה מושגים בייעול מרבי באמצעות מחשוב מתקדם ותוכנות חדישות תוך גישה ישירה לנתונים בזמן אמת. השירות ניתן בהסדרי תשלום נוחים.
 
 
 

ליווי עסקי

 
בעלי עסקים, חברות וארגונים זקוקים לליווי משפטי צמוד לצורך התנהלות שוטפת בראש שקט. אני מלווה אתכם ומספקת לכם מענה על כל שאלה משפטית שעולה לכם, בכל שלב של התפתחות העסק: החל מהיווצרות הקשר המסחרי ביניכם לבין לקוחותיכם, עובדיהם והספקים שלכם וגם במצבי משבר שבהם צצים חילוקי דעות שדורשים התערבות משפטית, פנייה לערכאות משפטיות וגביית חובות, במידת הצורך.
 
 
 

פעילות ציבורית התנדבותית

 
חשוב לי מאוד לתרום למען הקהילה. לאורך השנים הענקתי ייעוץ משפטי ב"ויצ"ו" וב"עמותת ידיד", ואני משתתפת בתכנית שכר מצווה (פרו בונו) של לשכת עורכי הדין משנת 2004 ואילך, ומייצגת ניצולי השואה ונרדפי נאצים. כמו כן, אני חברה בוועדת ההתמחות של לשכת עורכי הדין, משמשת כסגנית פורום משפחה בלשכת עורכי הדין וחברת ביטאון בלשכת עורכי הדין מחוז דרום.
 
 
 

מסחרי, חוזים עסקיים גבייה ונדל"ן

 
אני מייצגת לקוחות בעסקאות מקרקעין, החל מרכישת דירה ועד לפרויקטים מורכבים ומסחריים. כמו כן אני מתמחה בכל הנושאים הקשורים לפירוק וכינוס נכסים, פשיטת רגל, הוצאה לפועל וגביית חובות תוך שימוש במערכות ממוחשבות חדישות ומעודכנות לזמן אמת.
 
 
אשמח לעמוד לשירותכם,
עו"ד ונוטוריון ליאת מנשקו - 072-3270226.